Macun Mah. Ostim Yenimahalle/Ankara‎
(0312) 397 2474

Yenimahalle’de Sahipsiz Hayvanlar için bir tane barınak var. Google'da Ostim metro yanı olarak çıksada Mart 2014'te yeni yerine Macunköy Sahipsiz Hayvanlar Bakımevi olarak taşınmış. 250. Cadde ve Batı Bulvarı kesişim noktasında. Bağdat caddesi üzerinden ATİSAN'a doğru doğru veya İstanbul yolunda Acity ve VERA AVM arkasında kalıyor.

Burada şikayetlerde bulunursunuz, ortalığı karıştırısınız diye fotoğraf çekmek yasak. Yani buraya gelince belediyeyi ve hizmeti eleştirmeyin. Eleştiriye kapalıyız. Zaten teşebbüs ederseniz sizinle gezen güvenlik görevlisi tarafından uyarılacaksınız.

Yoğun bir ziyaretçi trafiği yok. Dolayısı ile güvenlik görevlisi tarafından rahatça gezdirilebiliyorsunuz. Gezmek derken zaten 100 adım size gezmek için fazla gelecektir.

12:00-13:00 arasında ziyarete gelmeyin. Yemek arasında yardım alamayacaksınız.

Yenimahalle Belediyesi sitesinde 90-100 hayvan için hazırlandığı yazıyor. Ancak içeride 100-150 arasında hayvan var. Ve hayvanlar tesisin sadece yarısında tutuluyor.  Bu durumda üst üste istifli hayvan görmek mümkün.

Hayvanlardan bir tanesinin gözümüzün önünde kusması, 5 dakika durduğumuz barınağın tüm kokusunun üstümüze sinmesi üzerine buradaki ortamı bir daha düşünmek gerekiyor.

Normalde tatile giderken hayvanınızı bırakamıyorsunuz buraya. Ama üstten bağlarsanız olmayacak birşeyde yokmuş.

Buradaki hayvanlar vatandaş şikayetleri üzerinden sokaktan toplanan köpeklerden ibaret. Sadece köpek olması da garip geldi. Tesisin adı Sahipsiz Hayvanlar Barınağı ama sadece köpek var.

Demekki diğer hayvanlar için şikayet gelmemiş.

Buradaki tüm köpekler sokak köpeği değil. Bazıları bir zamanlar sahipli imiş. Ama bakamayan aile sokağa bırakınca onlarda soluğu burada almış.

Bakamayacağı önceden aşikar halde bir hevesle eve hayvan almamız nedeni ile hayvanları ticari olarak çiftleştirip satanlara imkan veren ve sonrada sokağa atan bizler biraz daha düşünmeliyiz.

Sokak Hayvanlarına Yönelik Macunköy Birimimi 90 (Doksan) Hayvan kapasitesi ile hizmet vermekte olup;

- Barınağımız 18 açık 18 kapalı bölümden oluşmakta, alttan ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.

- Ayrıca barınağın içerisinde Müşahede, Hasta Bakım, Mutfak ve Yiyecek Deposu yer almaktadır.
- Bağımsız İdari Binamızda Muayenehane, Amaliyathane, Veteriner Hekim ve Personel odası bölümleri bulunmaktadır.

 Sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetlerimizde Belediyenin kadrosunda bulunan 1 Veteriner Hekim, 3 İşçi Personel ve Başıboş Hayvanları Yakalama - Nakil İşi Hizmet Alımı ihalesi yapılarak 2 Veteriner Hekim, 1 İdari Personel, 2 ekip halinde 6 Yakalama Personeli ve 2 Bakım-Temizlik Personeli olmak üzere toplam 15 kişilik ekip ile hizmetlerimiz yürütülmektedir.

Barınağımızın temizliği ve hayvanların beslenmeleri, barınakta görevli işçi personellerimiz tarafından, her gün aynı saatlerde düzenli olarak yerine getirilmektedir. Hayvanların beslenmeye yönelik ihtiyaçları, Belediye yemekhanesi, Resmi Kurum yemekhaneleri, bölgemizdeki ekmek fırınlarından ve mama satın alınarak karşılanmaktadır. Barınağımıza vatandaşlar tarafından getirilen gıda ve diğer malzemeler (su –yiyecek kapları, oyuncak vb.) kabul edilmektedir.

Ayrıca hizmet birimimizdeki sahipsiz kedi ve köpekler vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir.

Eksiklerine rağmen genel olarak beğendiğimizi söyleyebiliriz.

Macunköy Sahipsiz Hayvanlar Bakımevi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı