Yenimahalle Nöbetçi Eczaneler

Yenimahalle Nöbetçi Eczane sayfamızda günlük olarak Yenimahalle ilçemizde nöbetçi olan eczanelerin listesine ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczanenin konumunu, nerede olduğunu da detay sayfasından görebilirsiniz. Nöbetçi eczanenin telefon numarası üzerinden isterseniz ilaç fiyatları, ilaç isimleri ile ilgili bilgileri de sorabilirsiniz.

Yenimahalle, Demetevler, Şentepe, Ostim, Karşıyaka, İvedik, Batıkent'teki nöbetçi eczaneler gün gün burada.

Yenimahalle Eczane listesinden de diğer eczanelere bakabilirsiniz.

Eczane çalışma saatleri nöbetçi eczaneler için 24 saattir. Yasal olarak düzenlenmiş eczane nöbeti ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

Eczaneler hakkında bilinmesi gereken
yasal zorunluluklar

  • Eczanelerin, kapalı olsalar dahi, nöbetçi eczanelerin adı, adresi ve telefon bilgilerini dışarıdan görülebilir, kolayca okunabilir şekilde ışıklandırılmış veya dijital ortamda ilân etmeleri gerekmektedir.
     
  • Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler.
     
  • Uluslararası uçuşa açık olan havaalanları içinde yer alan eczaneler, eczane çalışma gün ve saatleri dışında da 24 saat açık olabilirler. Bu durumda biri eczanenin sahibi olmak kaydıyla her 8 saat için bir eczacı bulundurulması zorunludur.
     
  • Gece nöbet tutacak eczanelerin gece boyunca kapılarının açık olması zorunlu değildir. Ancak eczane sahip ve mesul müdürünün veya ikinci eczacının, başvuru hâlinde gereken hizmeti yerine getirmesi zorunludur.