Yakacık Mesire Alanı

Sıcak havalarda serinlemek ve mangal keyfi yaşamak isteyen Yenimahalleli'nin imdadına Yakacık Mesire Alanı yetişiyor.

Yenimahalle’nin oksijen deposu olan, 146 bin metrekare alana sahip, 5 bin 500 kişi kapasiteli Yakacık, serinlemek ve temiz havanın tadını çıkarmak isteyenlerin akınına uğruyor.

Geçtiğimiz aylarda 6 bin metrekare genişleyerek 50 ailenin daha piknik yapabileceği ilave alan eklenen Yakacık, Ankara’nın gözde mesire alanı olarak hizmet vermeye devam ediyor. Her yıl olduğu  gibi bu yıl da dolup taşan mesire alanı, özellikle hafta sonları, keyifli saatlerin adresi oluyor.

Birinci, ikinci ve üçüncü bölge olarak ayrılan mesire alanında 470 adet kamelyalı ve kamelyasız oturma alanı, 17 çeşme bulunuyor. 5 plaj voleybolu sahası, basketbol ve 2 çim futbol sahası, 4 adet çocuk oyun alanı ile konuklarına geniş bir eğlence imkanı da sunan Yakacık, bin 500 ağacı, 5 bin adet çalı bitkisi ve 4 bin fidanı ile Ankaralılara orman havası yaşatıyor.

Pazartesi günleri hariç her gün vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

 

Yakacık Mesire Alanı Yakacık Piknik Alanı oksijen deposu

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı